Czy będzie więcej pociągów z Zielonej Góry do Warszawy? Na apel radnych miasta odpowiedziało PKP Intercity

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Maciej Dobrowolski

Czy będzie więcej pociągów z Zielonej Góry do Warszawy? Na apel radnych miasta odpowiedziało PKP Intercity

Maciej Dobrowolski

Ostatnia zmiana rozkładu jazdy pociągów ograniczyła liczbę połączeń do Warszawy. Z tego powodu radni miasta zaapelowali do PKP Intercity o ich przywrócenie. Co odpowiedziała kolej?

Przypomnijmy, niedawno doszło do zmian w rozkładzie jazdy PKP. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji jest zniknięcie wieczornego połączenia z Warszawy (godz.18:55), którym można było wrócić do Zielonej Góry po całym dniu w stolicy. Teraz ostatni skład wychodzi o 14:50, co dla wielu osób jest zbyt wczesną porą. Przy okazji zniknęła także nazwa pociągu, na rozkładzie jazdy nie znajdziemy już popularnego „Zielonogórzanina”.

Natomiast, pociąg „IC Konopnicka” zamiast przez Poznań będzie jechał do Warszawy przez Wrocław, co wydłuży czas przejazdu o godzinę. Zmiany nie spodobały się zielonogórzanom, dlatego radni miejscy przygotowali apel, w którym prosili PKP Intercity o inne rozwiązania.

W ostatnich dniach nadeszła odpowiedź. Jak czytamy w przesłanym piśmie, związku ze zmianami PKP IC wystąpiło do PKP PLK z wnioskiem o uruchomienie do stacji Zielona Góra łącznika od pociągu “Gombrowicz” wyjeżdżającego z Warszawy Centralnej o godz. 19.53 (od poniedziałku do piątku i w niedzielę). Ponadto PKP IC proponuje uruchomienie nocnego łącznika ze stacji Zielona Góra do pociągu “Uznam” dojeżdżającego na godz. 7.00 do Warszawy. Alternatywą jest uruchomienie dziennego pociągu relacji Zielona Góra - Warszawa Wschodnia z wyjazdem z Zielonej Góry ok. godz. 5.00.

Zaproponowane rozwiązania mogą być wprowadzone do rozkładu jazdy najwcześniej 10 marca.

Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.