Inga Domurat

Czas na wybór uczelni. W Świdwinie odbyły się targi edukacyjne

20 uczelni wyższych i szkół policealnych przedstawiało swoje oferty na targach edukacyjnych Fot. organizator 20 uczelni wyższych i szkół policealnych przedstawiało swoje oferty na targach edukacyjnych
Inga Domurat

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie już po raz siódmy był organizatorem targów edukacyjnych.

2 marca uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną 20 uczelni wyższych i szkół policealnych z Koszalina, Kołobrzegu, Poznania oraz ze Szczecina, Szczecinka i Słupska. Tradycyjnie z tej okazji skorzystali głównie tegoroczni maturzyści z powiatu, bo to oni już niedługo staną przed wyborem kierunku studiów i miejsca, w którym będą poszerzać swoja wiedzę, niezbędną do wykonywania wymarzonego zawodu.

Na targach uczniowie mogli uzyskać pełną informację dotyczącą kierunków nauczania, systemu stypendialnego, możliwości kontynuacji studiów pierwszego stopnia, a przede wszystkim kryteriów rekrutacji w poszczególnych placówkach. I ta ostatnia informacja dla wielu maturzystów jest kluczowa.

Bo jeśli ktoś nie jest laureatem olimpiady, a takich osób jest większość, to o jego przyjęciu bądź nie na studia decydować będzie liczba uzyskanych punktów na egzaminie maturalnym z poszczególnych przedmiotów. Trzeba więc dokładnie się zastanowić, z jakich przedmiotów zdawać maturę rozszerzoną, jak uzyskane punkty przelicza uczelnia - każda ma swój odrębny system.

Trzeba wiedzieć, czy na każdym kierunku politechnicznym wymagana jest matura z fizyki, bo może wystarczy z matematyki. Jak to jest w przypadku uczelni medycznych? Może w tych wymaganiach uczelnie znacznie się różnią?

Większość z tych wątpliwości, jeśli nie wszystkie można było rozwiać właśnie podczas edukacyjnych targów, gdzie przedstawiciele uczelni byli na wyciągnięcie ręki i chętnie odpowiadali na pytania zainteresowanych uczniów.

Swoją ofertę przedstawiły m.in.: Politechnika Koszalińska, Elitarne Studium Służb Ochrony „Delta”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Morska w Szczecinie, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, Wyższa Szkoła Techniczno - Ekonomiczna w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Akademia Pomorska w Słupsku, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu czy Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Wydział Technologii Drewna i Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Na targach obecne było również Młodzieżowe Centrum Kariery z Koszalina.

Inga Domurat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.