Szymon Zięba

„Czarodziej” zaczaruje na śmierć. Nowa odsłona wojny z dopalaczami

W ostatnich latach pojawiły się na rynku bardzo niebezpieczne opioidy, np. specyfik sprzedawany pod nazwą „czarodziej” Fot. 123rf W ostatnich latach pojawiły się na rynku bardzo niebezpieczne opioidy, np. specyfik sprzedawany pod nazwą „czarodziej”
Szymon Zięba

MSWiA ogłosiło kolejną odsłonę walki z narkotykami i dopalaczami. „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” - to główne hasło kampanii edukacyjno-profilaktycznej. Tymczasem tylko w ubiegłym roku pomorski sanepid odnotował 103 przypadki podejrzeń zatruć dopalaczami.

W ramach kampanii powstał już spot filmowy. - Jego twórcy zwracają uwagę na poważne zagrożenie życia i zdrowia, jakie niosą ze sobą nowe substancje psychoaktywne - informują urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W przekazie kampanii zwrócono również uwagę na coraz większą trudność w rozpoznawaniu nowych, nieznanych substancji, „dopalaczy”, które są nielegalnie rozpowszechniane pod pretekstem „celów kolekcjonerskich”.


- Autorzy kampanii przestrzegają młodych i ciekawych świata ludzi przed przestępcami, którzy narażają ich na utratę zdrowia, a nawet życia - czerpiąc z tego spore zyski - dowiadujemy się od urzędników.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Zięba

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.