Co się dzieje na dworcu kolejowym w Zgierzu?

Czytaj dalej
Jacek Zemła

Co się dzieje na dworcu kolejowym w Zgierzu?

Jacek Zemła

Na zgierskim dworcu trwa wielka modernizacja. Zniknęły wszystkie tory od strony ulicy Twardej, nie ma części chodnika na peronie. W miejscu gdzie było przejście przez tory, powstaje tunel. Będą w nim cztery windy.

Pasażerowie korzystający z dworca w Zgierzu już niebawem bedą musieli chodzić na perony tymczasowym przejściem, ooddalonym o kilkadziesiąt metrów od budynku. Za parę dni rozpocznie się budowa tunelu, którym będzie się odbywała w przyszłości komunikacja piesza z peronem II i wybudowanym od podstaw peronem III (powstaje on nieco w kierunku Łodzi tam, gdzie były nieużywane od lat tory towarowe).

W ramach modernizacji zostaną także wybudowane windy pozwalające na wjazd z tunelu na perony. łącznie mają zostać zamontowane cztery takie urządzenia. Wymieniona zostanie całkowicie nawierzchnia istniejących preonów (te prace już się rozpoczęły), pojawią się także nowe wiaty, ławki, tablice świetlne z rozkłądem jazdy i oświetlenie.

Dodatkowo pod wiaduktem na ulicy Długiej po jego przebudowie, która także jest zaplanowana w tym roku w ramach modernizacji stacji, pojawi się szeroki i bezpieczny chodnik.

Roboty na dworcu w Zgierzu potrwają do końca 2020 roku. Prowadzone są one w ramach modernizacji linii kolejowej z Łodzi do Kutna, a ich inwestorem jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jacek Zemła

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.