Rajmund Wełnic

Cmentarz w Szczecinku. Coraz mniej miejsc na groby

Na cmentarzu w Szczecinku pochowano kilkadziesiąt tysięcy osób. W ostatnich latach na pochówki zagospodarowano nawet teren zielony tuż przy oknach biurowca Fot. Rajmund Wełnic Na cmentarzu w Szczecinku pochowano kilkadziesiąt tysięcy osób. W ostatnich latach na pochówki zagospodarowano nawet teren zielony tuż przy oknach biurowca PKS
Rajmund Wełnic

Zarządca cmentarza robi co może, aby nie zabrakło miejsca do pochówków. Nowy cmentarz istnieje już kilka lat, ale do dzisiaj nikogo tu nie pochowano.

Cmentarz komunalny w Szczecinku jest duży (około 18 hektarów), ale pochówki dokonywane są na nim od końca wojny i miejsca zaczyna brakować już nie od wczoraj.

- Kończy nam się kwatera „P”, właściwie ostatnia, jaką mieliśmy wolną - mówi Radosław Żmuda-Trzebiatowski, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza nekropolią.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.