Cios za cios, czyli szpital w Białogardzie kontra związkowcy

Czytaj dalej
Jakub Roszkowski

Cios za cios, czyli szpital w Białogardzie kontra związkowcy

Jakub Roszkowski

W czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Świdwinie Andrzej Lewandowski, związkowiec z białogardzkiego szpitala, złożył zawiadomienie, że spółka zarządzająca szpitalem w Białogardzie nie zastosowała się do wyroku Sądu Okręgowego w Koszalinie w sprawie przywrócenia go do pracy.

Prawdopodobnie jeszcze w piątek policja przekaże sprawę do prokuratury.

Przypomnijmy, Lewandowski, zwolniony w ubiegłym roku z pracy związkowiec „Solidarności”, wygrał sądową batalię, a wyrok jest już prawomocny. Jego sprawę opisywaliśmy trzy dni temu. Stawiał się do pracy codziennie, ale kierownictwo w zasadzie wciąż nie miało dla niego czasu.

Tkwił więc na korytarzu od rana do popołudnia, po czym wychodził. Problem w tym, że zgodnie z wyrokiem, teoretycznie pracę ma, więc został już wykreślony z list osób bezrobotnych i nie otrzymuje - jak mówi - zasiłku. Ale pensji też nie. Wkrótce nie będzie więc miał z czego się utrzymywać. A ponadto - jak sprawdził w środę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - nie został też zgłoszony do ubezpieczenia.

Ale to jeszcze nie wszystko. Lewandowski właśnie otrzymał od kierownictwa szpitala wezwanie, że ma usunąć ze swojego profilu na portalu społecznościowym Facebook zeskanowane wyroki, jakie zapadły w Białogardzie oraz w Katowicach, które - według autorów wezwania - naruszają dobre imię i reputację zawodową zwierzchników Lewandowskiego.

Ponadto ma za wszystko przeprosić na swoim koncie Facebook oraz zapłacić 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Lewandowski na razie nie zastosował się do tych żądań. A oba dokumenty - wezwanie oraz potwierdzenie złożenia zawiadomienia na policję - udostępnił na... Facebooku.

Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie pogody, wakacji i biznesu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.