Chcą zmienić Dąbki za miliony z Unii

Czytaj dalej
Fot. Gmina Darłowo
Wojciech Kulig

Chcą zmienić Dąbki za miliony z Unii

Wojciech Kulig

Centrum sportów wodnych, ulica i główne zejście na plażę. Ambitne plany gminy Darłowo.

Do Szczecina trafiły już wnioski o dofinansowanie na realizację inwestycji o charakterze turystycznym w Dąbkach w gm. Darłowo. Chodzi o stworzenie centrum sportów wodnych, przebudowę ulicy Dąbkowickiej oraz budowę zejścia na plażę. W ramach inwestycji, która zakłada powstanie nowej przystani żeglarskiej przy jeziorze Bukowo mają być wykonane drewniane pomosty pływające. Będą one mocowane do pali za pomocą specjalnych prowadnic.

Ponadto zaplanowano też zainstalowanie podświetlenia promenady i pomostów cumowniczych. Drugi wniosek, jaki wysłała gmina Darłowo dotyczy przebudowy ulicy Dąbkowickiej w Dąbkach wraz z budową zejścia na plażę. Ta ostatnia inwestycja będzie realizowana przede wszystkim ku uciesze wszystkich plażowiczów, którzy od dawna dopominali się budowy takiego zejścia.

- Szanse na uzyskanie tego dofinansowania są dość duże. Wierzę w to, że wszystko powiedzie się zgodnie z planem. Mamy jakieś 70% szans na uzyskanie tych pieniędzy - mówi nam Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo. Realizację obu projektów - szacowanych na ponad 6,5 miliona i ponad 4 miliony złotych - zaplanowano w formule ,,zaprojektuj i wybuduj”. Pozytywna ocena wniosków będzie oznaczać, że prace rozpoczną się już w listopadzie 2017 roku, a zakończą w październiku 2018 roku.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.