Jakub Roszkowski

Ceny paliw na razie bez zmian. W Koszalinie drogo

W Koszalinie paliwa są nawet o 20 gr droższe niż średnia krajowa Fot. Radosław Brzostek W Koszalinie paliwa są nawet o 20 gr droższe niż średnia krajowa
Jakub Roszkowski

Politycy PiS na razie zrezygnowali z tzw. podatku benzynowego. Ceny paliw więc - na razie - nie wzrosną. Ale w Koszalinie i tak są wysokie.

- Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę dróg - powiedział wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego partia chciała wprowadzić podatek - 25 groszy za każdy litr zatankowanego przez nas paliwa - a te pieniądze przekazywać na remonty i budowy dróg w kraju.

Propozycja PiS spotkała się z ostrym sprzeciwem nie tylko partii opozycyjnych, ale także, a może przede wszystkim, zwykłych kierowców. Nic dziwnego: po raz kolejny politycy chcieli sięgnąć bezpośrednio do naszych kieszeni.

Choć podwyżki na razie nie będzie, w Koszalinie i jego okolicach - w porównaniu do innych miast w Polsce - jest drogo. Nawet bardzo. Wczoraj nasz Czytelnik wrócił z wycieczki po kraju i przywiózł rachunki z różnych stacji paliw. Cena oleju napędowego na obwodnicy Gdańska, zgodnie z pokazanym nam rachunkiem, wynosiła 3,91 zł za litr. W Poznaniu litr tego paliwa kosztował 4,16 złotego. W Kościerzynie to samo paliwo kosztowało 4,12 zł za litr. A w Koszalinie?

- Drożyzna straszna. Już nawet stacja Bliska na ul. Młyńskiej (dzisiaj to Orlen - przyp. red.) proponuje olej napędowy w cenie 4,35 zł za litr, a benzynę Pb95 4,44 zł za litr - machnął ręką Czytelnik. Co ciekawe, podobne ceny mieli też na stacjach Shell (4,33 zł za litr ON i 4,44 zł za litr Pb95), BP i Cirkle K. A jeszcze do niedawna Orlen na Młyńskiej miał paliwa tańsze o kilka groszy niż na innych stacjach dużych koncernów paliwowych.

Nieco niższe ceny, ale i tak wyższe od średniej krajowej, która wczoraj wynosiła 4,35 zł dla benzyny i 4,18 zł dla oleju napędowego, proponowała stacja MZK w Koszalinie. Tutaj wczoraj mogliśmy zatankować auto z silnikiem Diesla, płacąc 4,29 zł za litr oleju napędowego, a auto z silnikiem benzynowym,płacąc 4,39 zł za litr Pb95.

Jakub Roszkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.