Centrum Świdwina będzie remontowane

Czytaj dalej
Fot. Inga Domurat
Inga Domurat

Centrum Świdwina będzie remontowane

Inga Domurat

Nowe nawierzchnie i sieć kanalizacji deszczowej zyskają dwie ulice. Chodzi o ulice 3 Marca i Kościuszki. Przetarg jeszcze nie jest rozstrzygnięty.

Władze miasta liczyły na to, że na przebudowę nawierzchni ulic 3 Marca i Kościuszki uda się uzyskać prawie 1,4 mln złotych z tzw. schetynówek. Niestety, wniosek nie został zakwalifikowany do realizacji i tych pieniędzy Świdwin nie dostanie.

Mimo to miasto zdecydowało się na realizację tego zadania, ale już z pieniędzy pochodzących z własnego budżetu.

Inwestycja zakłada też przebudowę sieci kanalizacji deszczowej na obu drogach i na to dofinansowanie jest pewne, pochodzić będzie z funduszy unijnych. Łączny koszt - deszczówki i nawierzchni - szacowany jest na ok. 6 mln złotych, ale przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty (do 6 marca jest czas na zgłaszanie ofert) i wstępna kwota może być dużo niższa. Jeśli procedura wyboru wykonawcy się nie przedłuży, np. z powodu ewentualnych odwołań, to prace, które dotyczą dwóch ulic w ścisłym centrum miasta, będą mogły rozpocząć się na przełomie marca i kwietnia.

W pierwszej kolejności ma być remontowana ulica 3 Marca. Prace zostaną podzielone na cztery etapy, w każdym inny odcinek ulicy zostanie wyłączony z użytkowania. I tak, w pierwszym etapie zamknięty będzie odcinek od ul. Batalionów Chłopskich do ul. Zduńskiej, w drugim - od ul. Zduńskiej do ul. Popiełuszki, w trzecim - od ul. Popiełuszki do ul. Reymonta, a w czwartym - od ul. Reymonta do Placu Lotników.

Wszystkie te prace powinny się zakończyć do końca czerwca.

W lipcu natomiast rozpocznie się remont ulicy Kościuszki, który potrwa do października. W tym wypadku na cały czas trwania inwestycji będzie wprowadzony ruch wahadłowy.

Ale to nie powinno być dla użytkowników drogi dużym utrudnieniem, bo ul. Kościuszki (od placu Lotników do ul. Batalionów Chłopskich) jest jednokierunkowa. Jedynie na czas położenia dywanika bitumicznego ul. Kościuszki zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. To zamknięcie potrwa jednak raptem kilka godzin.

Ulica 3 Marca po wykonaniu „deszczówki” zyska nowe chodniki ze starobruku i kamienny krawężnik. Pas postojowy będzie wydzielony i wykonany z kostki betonowej, a pas jezdni z masy bitumicznej. Zaplanowano także zatokę autobusową z kostki kamiennej.

Natomiast ul. Kościuszki zyska nowe chodniki z kostki betonowej polbruk, krawężniki i nową nawierzchnię asfaltową, na której zostaną wydzielone miejsca postojowe. Na obu ulicach zostanie zainstalowane nowe oświetlenie.

Inga Domurat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.