Inga Domurat

Centrum Popularyzujące Naukę w Świdwinie z poślizgiem

Centrum Popularyzujące Naukę w Świdwinie z poślizgiem Fot. archiwum polskapress
Inga Domurat

Przetarg na budowę Centrum Popularyzacyjnego Naukę w Świdwinie opóźnia się, bo wciąż nie podpisano kontraktu samorządowego

Przetarg, zgodnie z planem zamówień publicznych dla świdwińskiego starostwa, powinien odbyć się w czerwcu. Niestety nie mógł, ponieważ dopiero w sierpniu podpisywany będzie z marszałkiem kontrakt samorządowy, w ramach którego na tę inwestycję powiat otrzyma dofinansowanie.

Centrum Popularyzujące Naukę ma powstać w budynku przylegającym do siedziby starostwa przy ul. Mieszka I. Kiedyś była w nim sala bankietowa, hotel Monopol, a ładnych parę lat temu - klub nocny. Teraz obiekt jest własnością prywatną, objętą ochroną konserwatora zabytków, co jednak nie jest tożsame z wpisem do rejestru zabytków.

Starostwo kilka miesięcy temu zawarło z właścicielem umowę pierwokupu i z jej finalizacją czeka tylko na podpis marszałka pod kontraktem. Koszt nieruchomości to ok. 400 tys. złotych. Projekt rozbudowy budynku przyległego do starostwa, w którym ma być CPN, wykonała szczecińska firma za 15 tys. złotych.

W obiekcie ma być duża sala wykładowa, pomieszczenia wystawowe i sale naukowo-laboratoryjne. Wszystko po to, by odwiedzający Centrum mogli zdobywać tu wiedzę nie tylko w teorii, ale poprzez doświadczenie.

Świdwińskie Centrum ma być takim dużo skromniejszym bratem warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Roboty budowlane wraz z wyposażeniem obiektu mają kosztować ok. 3 mln zł.

Inga Domurat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.