Rajmund Wełnic

Cena wieży w Szczecinku? Astronomiczna

Wizualizacja wieży wodociągowej zamienionej na obserwatorium astronomiczne, projekt wykonali architekci z Warszawy Fot. Inwestor Wizualizacja wieży wodociągowej zamienionej na obserwatorium astronomiczne, projekt wykonali architekci z Warszawy
Rajmund Wełnic

Dwie firmy walczą o zlecenie na przebudowę dawnej wieży ciśnień w Szczecinku na obserwatorium astronomiczne. Inwestycja stanęła jednak pod znakiem zapytania.

To drugie podejście do inwestycji, bo do pierwszego przetargu nikt nie przystąpił. Tym razem oferty złożyły dwie firmy - Agad, który jest gotów zrealizować ją za 7,850 mln zł i Invest Lim za 9,667 mln zł.

- Zakładaliśmy, że w tym roku „przerobimy” milion złotych, a całość pochłonie 5 milionów, może trochę więcej, w tym już uwzględniam dotację - wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak nie ukrywa, że ceny w przetargu okazały się wyższe niż spodziewano się w ratuszu. - Decyzję podejmuje pan burmistrz, ale ja w tej sytuacji optowałbym za odłożeniem tej inwestycji z uwagi na koszty.

W artykule przeczytasz:

 • na jakie kwoty opiewają oferty
 • co może znaleźć się wewnątrz wieży ciśnień
 • do czego służyła wieża w przeszłości
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.