Rajmund Wełnic

Cała armia studentów na praktykach w Kronospanie

Pani Anna studiuje socjologię i antropologię na uniwersytecie Fot. Kronospan Pani Anna studiuje socjologię i antropologię na uniwersytecie
Rajmund Wełnic

Kronospan zaprosił studentów na praktyki wakacyjne, oferując im możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Obecnie w szczecineckim zakładzie pracuje aż stu dwudziestu młodych ludzi.

- Obserwujemy wzrost zainteresowania praktykami w zakładzie, z czego się cieszymy, bowiem stanowi to potwierdzenie dobrej opinii zarówno o naszej firmie, jak i o programie, który realizujemy - mówi Paweł Krzemiński, koordynator ds. projektów HR. w Kronospanie.

W tym roku u producenta płyt drewnopochodnych praktyki odbywają studenci różnych kierunków. Wśród praktykantów są studenci zarówno kierunków humanistycznych, jak i inżynierskich, choć ze znaczną przewagą tych drugich. Większość jest związana z profilem działalności Kronospanu: technologia drewna, technologia biotworzyw, chemia, fizyka techniczna, automatyka, informatyka oraz logistyka, ale są też studenci psychologii czy filozofii.

Największą popularnością wśród praktykantów cieszą się działy, związane z logistyką, zakupami i przyjęciem drewna, spedycją, badaniami laboratoryjnymi. Wielu studentów odbywało praktyki w w tej firmie już wcześniej, ale chętnie pojawili się po raz kolejny, zaś najlepsi mają szansę otrzymania propozycji pracy na stałe.

- Studenci chętnie do nas wracają. Mamy osoby, które aż trzy lata pod rząd odbywają u nas praktyki, nierzadko w różnych działach, dzięki czemu mogą poznać zasady funkcjonowania zakładu w różnych obszarach - dodaje Paweł Krzemiński. - Takie osoby, jeśli po studiach zwiążą się z firmą zawodowo, są bardzo cennymi pracownikami, a ich czas wdrożenia jest znacznie krótszy.

- Kronospan jest dużą, światowej skali firmą, w której można zgłębić wiedzę, związaną ze studiowanym przez siebie kierunkiem. Dzięki praktykom tutaj łatwiej będzie mi w przyszłości znaleźć pracę w zawodzie - mówi Justyna, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Kronospan, poza oferowaną młodym ludziom możliwością zdobywania doświadczenia zawodowego, jako jedna z niewielu firm w Polsce za pracę w wakacje wypłaca wynagrodzenie. - Program praktyk letnich to działanie wieloletnie, więc w przyszłym roku studenci znów będą mieli szansę z niego skorzystać - dodaje Beata Rafało, rzeczniczka prasowa Kronospanu.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.