Były wychowanek domu opiekuńczego zawiadamia prokuraturę

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Wojciech Kulig

Były wychowanek domu opiekuńczego zawiadamia prokuraturę

Wojciech Kulig

- Dzieci są okradane z rent i alimentów przez pracowników Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie przy ulicy Cieszkowskiego - to część wiadomości, która dotarła do naszej redakcji.

Czytelnik poinformował również, że zawiadomiona została o tym fakcie sławieńska prokuratura. Dokument w tej sprawie złożył były wychowanek placówki.

- 2 sierpnia do Prokuratury Rejonowej w Sławnie wpłynęło zawiadomienie od byłego wychowanka placówki opiekuńczo-wychowawczej w Sławnie. Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa przez jednego z wychowawców placówki. Chodzi o przywłaszczenie przez wychowawcę renty rodzinnej podopiecznego - informuje nas Mirosława Bańska z Prokuratury Rejonowej w Sławnie.

Zdaniem byłego wychowanka cały proceder miał trwać ponad 3 lata. Sprawa przekazana zostanie do policji.

- Przeprowadzone będą czynności, z których będzie wynikało, czy są podstawy do wszczęcia dochodzenia, czy też do odmowy rozpoczęcia sprawy - dodaje prokurator Mirosława Bańska i zaznacza, że musi zostać przeprowadzone postępowanie sprawdzające.

Do prokuratury w tej sprawie wpłynęło jedno zawiadomienie. Skontaktowaliśmy się z dyrekcją Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie. Ta z kolei nie chce komentować całej sprawy.

- To, czy doszło do przestępstwa, wyjaśni prokuratura. Na razie nie mogę udzielić żadnych informacji w tym temacie. Od tego są odpowiednie organy. Wszystko wyjaśnią policja i prokuratura - usłyszeliśmy od Edyty Czarnuch, dyrektor Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie.

Na pytanie, czy trafiały do dyrekcji sygnały od wychowanka, dyrektorka również nie chciała udzielić odpowiedzi.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.