Marzena Sutryk

Budynek po dawnej szkole „21” będzie gotowy na nowy rok szkolny

Do nowego budynku przy ul. Spasowskiego - po urządzeniu i wyposażeniu sal, kuchni, instalacji wind - dzieci trafią we wrześniu Fot. Radek Koleśnik Do nowego budynku przy ul. Spasowskiego - po urządzeniu i wyposażeniu sal, kuchni, instalacji wind - dzieci trafią we wrześniu
Marzena Sutryk

Trwa modernizacja budynku przy ul. Spasowskiego w Koszalinie, w którym ma być przedszkole i żłobek. Finał robót - dopiero w czerwcu.

Budynek po Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21 w Koszalinie (placówka przeprowadziła się na ul. Podgórną) przechodzi kompleksową modernizację. Konieczne jest dostosowanie go do funkcji przedszkolnych i żłobkowych.

- Niestety, już po wejściu ekip budowlanych okazało się, że budynek jest w gorszym stanie technicznym niż pierwotnie zakładano - mówi Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza. - Budownictwo z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku spełniało zupełnie inne standardy niż obecnie. Dotyczy to nie tylko materiałów, z których wykonano obiekt, ale także użytych technologii i rozwiązań technicznych - dodaje rzecznik.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.