Wojciech Kulig

Budowa galerii handlowej w Sławnie ruszy jesienią

Wizualizacja przedstawia parking i galerię handlową, której budowa ma  ruszyć za dwa miesiące Fot. UM w Sławnie Wizualizacja przedstawia parking i galerię handlową, której budowa ma ruszyć za dwa miesiące
Wojciech Kulig

Trwają rozmowy na temat budowy galerii handlowej w Sławnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace budowlane ruszą jesienią.

O tej sprawie informowaliśmy na naszych łamach już na początku tego roku.

W lutym minęły 3 lat od nabycia praw własności działki przy ulicy Mickiewicza w Sławnie przez poznańską firmę Nalepa Capital Trust. Do tej pory na zakupionym przez przedsiębiorstwo terenie nie zostały wykonane żadne prace budowlane. Jednak, jak zapowiadają władze miasta Sławno, obecnie trwają intensywne rozmowy w sprawie budowy pierwszej prawdziwej galerii handlowej w powiecie sławieńskim.

- Cały czas w tej sprawie dużo się dzieje. Nie ukrywam, że bardzo naciskamy na otworzenie w tej galerii sklepu Lidl. Proszą nas o to sami mieszkańcy. Ten temat niestety na razie nie jest rozwiązany - mówi nam Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna.

Problemy w tej kwestii są, bo jak mówi włodarz miasta, właściciel supermarketu ma specyficzne wymagania co do lokalizacji swoich obiektów.

- Trzeba dużo wysiłku włożyć w to, żeby przekonać centralę, aby zechciała w Sławnie wybudować swój supermarket, w dodatku niewymiarowy. Rozmowy zostały podjęte i wszystko jest na dobrej drodze. Ostatnio powiało optymizmem. Z tym, że planowana sklep ma nieco większą powierzchnię, niż się zakłada. Jest też kłopot z miejscami postojowymi, które muszą być zapewnione - dodaje burmistrz Sławna.

Miasto informuje, że powstała konieczność dodatkowego wydzierżawienia niektórych obszarów dla inwestora. Właściciel sklepu musi mieć wszystko zatwierdzone, zanim podejmie ostateczną decyzję.

- Z tego, co się dowiedziałem jest szansa na konkretne odpowiedzi w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jeżeli ta koncepcja byłaby zatwierdzona w pełni, to mogłaby ruszyć od razu budowa - zapewnia Krzysztof Frankenstein, który prosi mieszkańców o cierpliwość.

Przypomnijmy, że na placu przy ul. Mickiewicza znajdą się 53 miejsca parkingowe. Ponadto zadbano o elementy tak zwanej małej architektury, co oznacza że w pobliżu obiektu pojawią się chodniki, ławki, kwietnik, drzewa i krzewy. Oprócz samego budynku zmodernizowana zostanie także nawierzchnia drugiej części placu, która należy do miasta.

Prace mają polegać na utwardzeniu terenu i położeniu betonowej kostki starobrukowej. Oprócz boksów, które będą najmowali sławieńscy handlowcy nowy obiekt pomieści także market.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.