Breloczki - pucheroki promują gminę

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum gminy Zielonki
Barbara Ciryt

Breloczki - pucheroki promują gminę

Barbara Ciryt

Zielonki. Gmina goszcząc pielgrzymów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży chce zaprezentować swoje atrakcje. Wraz z informatorem, dla młodych przygotowała breloczki z pucherokami.

Chodzi o promocję gminy i zaproszeniu młodzieży do odwiedzania najciekawszych miejsc, zwiedzenia zabytków, poznania szlaków turystycznych i lokalnej kultury oraz tradycji. W gminie Zielonki do informatorach dołączane są kolorowe drewniane breloczki przedstawiające pucheroki - ubranych w zabawne stroje chłopców, którzy tradycyjnie chodzą po domach w Niedzielę Palmową.

W folderach i broszurach dla pielgrzymów są też prezentacje szlaków prowadzących go Krakowa i Brzegów, wskazówki dotyczące zachowywania się w niebezpiecznych sytuacjach, numery telefonów alarmowych.

WIDEO: Pielgrzymi maszerują przez Kraków

Autor: Piotr Tymczak

Barbara Ciryt

Reporterka, dziennikarka "Dziennika Polskiego" od 2010 roku. Zajmuję się tematyką społeczną i samorządową w gminach metropolii krakowskiej - głównie powiatu krakowskiego. Wcześniejsze doświadczenia w pracy dziennikarskiej zdobywałam w "Gazecie Krakowskiej". Piszę o inwestycjach, interwencjach mieszkańców, lokalnej historii, pomocy społecznej i osobach niepełnosprawnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.