Brąz Oli Kuls w mistrzostwach świata

Czytaj dalej
DS

DS

Aleksandra Kuls (Inowrocławski Klub Kyoskushin) zajęła 3. miejsce w mistrzostwach świata kyo-kushin kan kadetów w kumite, które odbyły się w Moskwie.

W czempionacie w stolicy Rosji z kujawskiego klubu walczyli ponadto Aleksandra Witkowska, Paweł Siwiec i Stanisław Kinowski. Polecieli wraz z trenerem Danielem Gorczycą.

nadesłane Ola Kuls z trenerem Danielem Gorczycą

Ola Kuls znakomicie zaprezentowała się w kat. 16-18 lat. W 1. rundzie miała wolny los. W ćwierćfinale pokonała reprezentantkę gospodarzy. W półfinale nie sprostała Rosjance, późniejszej złotej medalistce. W pojedynku o brąz wygrała z Japonką. To 3. medal w prestiżowej imprezie wywalczony przez Olę. Rok temu sięgnęła po brąz w ME w Grecji. W tym sezonie w Estonii powtórzyła ten wyczyn.

Ambitnie walczyła również Ola Witkowska. W kat. 14-16 lat dwukrotna mistrzyni Europy otarła się o podium. Przegrała walkę o brązowy krążek. Ostatecznie uplasowała się na 5. pozycji. Obydwie Ole były najmłodsze w swoich grupach wiekowych. Doświadczenie zbierali Kinowski i Siwiec, dla których był to pierwszy poważny występ w międzynarodowej imprezie. Odpadli we wczesnej fazie mistrzostw.