Brawo! U nas na S6 znowu się dzieje

Czytaj dalej
Fot. www.facebook.com/s6.obwodnicakoszalina
Marzena Sutryk

Brawo! U nas na S6 znowu się dzieje

Marzena Sutryk

Ruszają pierwsze prace na odcinkach drogi S6 Goleniów - Koszalin

Rusza budowa trzech odcinków drogi ekspresowej S6 (Goleniów - Nowogard, Płoty - Kiełpino i Kiełpino - Kołobrzeg), które posiadają już decyzje ZRID (decyzje o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji). - Obecnie wykonawcy prowadzą prace przygotowujące plac budowy do rozpoczęcia zasadniczych robót budowlanych - informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Jednocześnie trwa procedura odszkodowawcza prowadzona przez wojewodę zachodniopomorskiego; rzeczoznawcy szacują wartość nieruchomości przejętych pod drogę.

W następnych tygodniach powinny być gotowe decyzje ZRID na kolejne odcinki drogi S6 (łącznie jest ich sześć w naszym województwie o długości 120 km). Na wiosnę będą już prowadzone roboty budowlane na wszystkich odcinkach S6 od Goleniowa do Koszalina. Inwestycja powinna się zakończyć w 2019 roku.

- Przed wjazdem maszyn budowlanych i rozpoczęciem prac ziemnych trzeba wykonać szereg robót przygotowawczych - dodaje Mateusz Grzeszczuk. - Przede wszystkim przenieść to, co jest na mapach w teren. Konieczne jest również dokonanie rozpoznania saperskiego terenu inwestycji. Wykonawca musi przygotować zaplecze budowy, składy materiałów budowlanych. Trzeba też wyciąć drzewa.

PODPISZ PETYCJĘ ONLINE

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.