Bramka postawiła na nogi starostę

Czytaj dalej
Fot. Edyta Jakubowska-Owsik
Edyta Jakubowska-Owsik

Bramka postawiła na nogi starostę

Edyta Jakubowska-Owsik

Żagań. Lidl zlitował się nad kursującymi klientami apteki i w płot wstawił furtkę. Awantura o przejście trwała dwa tygodnie. Interweniować musiał starosta

Sprawa dotyczy dojścia do apteki Europejskiej, które w ostatnim czasie zostało odcięte przez ogrodzenie Lidla. Problem powstał w momencie, kiedy market odgrodził się od terenu budowy, na którym powstaje galeria handlowa przy ul. Księżnej Żaganny i gdzie jeszcze do niedawna klienci apteki przechodzili przez teren dawnego dworca.

Kiedy wygodne przejście zostało odcięte, stali klienci musieli nadrabiać kawałek drogi i maszerować między drucianymi płotami a głębokimi wykopami. - Oni niech się kłócą, ale pamiętają o ludziach - mówi podenerwowana pani Wiesława. - Jestem już w takim wieku, że nie chce mi się skakać po rowach.

Niech się kłócą między sobą, a nie zapominają o zwykłych ludziach

Właściciel apteki, Karol Jersak, nie zdołał sam przekonać kierownictwa Lidla, że brak takiej bramki, to jest jednak kłopot dla mieszkańców, którzy też proszą tylko o swobodny dostęp do leków. Dopiero interwencja żagańskiego starosty, przyniosła kres uciążliwej sytuacji. - Zawsze powtarzam: mniej złośliwości, więcej wyrozumiałości - zaznacza z triumfem Henryk Janowicz, starosta powiatu żagańskiego. - I więcej ustępstw, bo to powoduje, że wszystkie strony są zadowolone - dodaje samorządowiec. Radny Dariusz Jadach, razem z mieszkańcami pod specjalną petycją o uruchomienie bramki zebrał ponad 300 podpisów.

- Razem z pracownikami apteki przyszli do mnie i poprosili o pomoc. Wspólnie udało się nam to załatwić i mamy kolejny drobny, ale bardzo ważny dla mieszkańców miasta sukces - cieszy się H. Janowicz.

Autor: Edyta Jakubowska-Owsik

Edyta Jakubowska-Owsik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.