Marzena Sutryk

Brakuje urzędników wyborczych. Mnożą się pytania o przygotowanie przyszłych wyborów

Nie jest jeszcze znany termin wyborów samorządowych; najbardziej prawdopodobne terminy to: 21 października, 28 października albo 4 listopada; jedno jest Fot. RADEK KOLEŚNIK Nie jest jeszcze znany termin wyborów samorządowych; najbardziej prawdopodobne terminy to: 21 października, 28 października albo 4 listopada; jedno jest pewne - nowa kadencja będzie 5-letnia
Marzena Sutryk

Nie ma chętnych na stanowiska urzędników wyborczych. W całym kraju, nie tylko u nas. Państwowa Komisja Wyborcza wydłużyła termin przyjmowania zgłoszeń do 6 kwietnia.

O funkcję urzędnika wyborczego, poza pracownikami urzędów administracji rządowej i samorządowej, mogą się ubiegać m. in.: nauczyciele oraz inni pracownicy szkół i przedszkoli prowadzonych przez samorządy, pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, pracownicy spółek skarbu państwa i spółek komunalnych. Urzędnik wyborczy zajmuje się przygotowaniem wyborów na terenie danej gminy.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.