Boom na paszporty. W duchocie czekają w długiej kolejce

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Wąsacz

Boom na paszporty. W duchocie czekają w długiej kolejce

Małgorzata Wąsacz

Ze statystyk wynika, że najwięcej paszportów wydaje się w maju i lipcu. Widać to również w regionie, gdzie przez ostatnie dni biura paszportowe przeżywają oblężenie. Nic nie wskazuje, by kolejki się skróciły.

Czwartek, godz. 8.20, biuro paszportowe w Bydgoszczy. W kolejce naliczyliśmy 47 osób. W korytarzu przed pokojami, gdzie są przyjmowane wnioski i wydawane dokumenty, wszystkie krzesełka są zajęte. Kilka osób siedzi na schodach aż do półpiętra. - To jakiś koszmar! - denerwuje się pani Marta, która z chłopakiem przyszła złożyć wniosek o paszport. - Na początku września lecimy na tydzień do Egiptu. Właśnie pozdawaliśmy wszystkie egzaminy na uczelni. W niedzielę wieczorem jedziemy do pracy nad morze. Chcieliśmy przed wyjazdem załatwić formalności w urzędzie. Nie spodziewaliśmy się takiej gigantycznej kolejki. Zastanawiamy się czy nie przyjść jutro. Może będzie mniej ludzi - opowiada pani Marta. Na wszelki wypadek wzięli z chłopakiem numerek z automatu i przysiedli na schodach. Jak mówią, wolą poczekać tutaj niż w korytarzu gdzie jest duszno. - Powinna być tutaj klimatyzacja, bo naprawdę trudno wytrzymać. Nie wspomnę już o automacie z wodą - słyszymy.

Kiedy można liczyć na mniejsze kolejki? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Wąsacz

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tony984

Ile razy jeszcze o tym napiszcie? To już 3 artykuł w tym temacie w przeciągu kilku miesięcy...rozumiem, że jest sezon ogórkowy ale bez przesady, ile można otrzymywać tą sama informację podana nieco inaczej...puenta jest prosta - po paszport trzeba iść szybciej a nie na ostabioa chwilę i wystarczy to raz napisać...

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.