Bez korków na trasie nad morze? Nie da się

Czytaj dalej
Fot. Radosław Brzostek
Marzena Sutryk

Bez korków na trasie nad morze? Nie da się

Marzena Sutryk

Ten sezon nie będzie łatwy dla kierowców. Miasto szykuje objazdy.

Trwa kilka dużych inwestycji drogowych w mieście, a będzie ich jeszcze więcej. Mając na uwadze zbliżający się sezon letni, pytaliśmy już wcześniej w ratuszu o przygotowania pod kątem choćby częściowego rozładowania ruchu na drogach. Bo nie będzie łatwo. Wystarczy nadmienić, że w przebudowie będzie ul. Gnieźnieńska (od Atrium aż do wyjazdu z miasta), a to oznacza paraliż na wjeździe od strony Poznania. Do tego trwająca przebudowa ul. Połczyńskiej (wielu kierowców omija roboty jadąc przez Raduszkę i na wysokości Kretomina włącza się do ruchu na wspomnianej ul. Gnieźnieńskiej; już teraz jest problem z wyjazdem na „jedenastkę”).

Kolejne roboty obejmują al. Armii Krajowej oraz Krakusa i Wandy. Do tego dochodzi przebudowa skrzyżowania Zwycięstwa - Stawisińskiego (wciąż nie wiadomo, czy drogowcy zdążą z pracami przed wakacjami; w umowie jest wpisany koniec września), a to przecież punkt na trasie przebiegu tzw. koszalińskiego ringu. Plus prace przy budowie drogi S6 - węzeł na ul. Morskiej, Władysława IV, Szczecińskiej.

- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Zarząd Dróg i Transportu przygotował pięć tablic informacyjnych dotyczących możliwych objazdów w związku z realizacją w tym roku drogi krajowej nr 11 przebiegającej przez miasto na odcinku od przejazdu kolejki wąskotorowej przy ul. Gnieźnieńskiej poprzez rondo Solidarności, Krakusa i Wandy, skrzyżowanie z ulicą Zwycięstwa, al. Armii Krajowej do wiaduktu kolejowego - mówi Robert Grabowski, rzecznik koszalińskigo ratusza. - Dwie duże tablice zostały postawione przy ul. Gnieźnieńskiej, jedna mniejsza przy znaku F 6 (informującym o kierunkach jazdy) przed światłami na skrzyżowaniu z ulicą Morską. Dwie duże tablice ZDiT postawił również przy ul. Morskiej pomiędzy rondami.

- To część prac związanych z kwestią dotarcia informacyjnego o utrudnieniach drogowych w Koszalinie - dodaje rzecznik. - Jesteśmy również w trakcie nawiązywania kontaktów z Poznaniem, Wrocławiem w zakresie zamieszczania informacji o naszych utrudnieniach w środkach masowego przekazu w tych miastach i regionach - bo to właśnie z tych kierunków odbywa się największy „najazd” turystów na Pomorze Środkowe i Koszalin.

Czy w miejscach newralgicznych, jak np. skrzyżowanie ul. Gnieźnieńskiej z drogą w kierunku Raduszki, przewidywany jest montaż tymczasowej sygnalizacji świetlnej albo kierowanie ruchu przez funkcjonariuszy? - Weźmiemy te sugestie pod uwagę i zastanowimy się, czy to faktycznie usprawniłoby ruch w tym miejscu - odpowiada Robert Grabowski.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.