Rajmund Wełnic

Będzie jaśniej. Latarnie z odzysku pojawią się w kilkunastu miejscach

Pod koniec zeszłego roku wymieniono także całe oświetlenie - łącznie ze słupami - wzdłuż ulicy Mickiewicza w Szczecinku Fot. gawex Pod koniec zeszłego roku wymieniono także całe oświetlenie - łącznie ze słupami - wzdłuż ulicy Mickiewicza w Szczecinku
Rajmund Wełnic

Dzięki modernizacji oświetlenia ulicznego Szczecinek nie tylko zaoszczędzi sporo na rachunkach za prąd. W kilkunastu miejscach wykorzystane zostaną używane latarnie.

Od zeszłego roku trwa warta około 2,5 miliona złotych modernizacja oświetlenia miejskiego w Szczecinku. To zadanie z tzw. kontraktu samorządowego, zasilone unijną dotacją dwóch milionów złotych. Dodajmy, że po przetargach udało się zaoszczędzić grubo ponad milion złotych i ratusz obecnie zabiega, aby tę kwotę przeznaczyć na inne projekty w ramach kontraktu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.