Będą się modlić i bawić

Czytaj dalej
Fot. fot. Tomasz Kolowca
Tomasz Kolowca

Będą się modlić i bawić

Tomasz Kolowca

Kontrowersje. Z myślą o pielgrzymach przebywających w Myślenicach i okolicy w wielu miejscach powiatu odbywają się spotkania, występy i uroczystości.

Rozpoczęło je wtorkowe poranne spotkanie integracyjne na Suchej Polanie. Pielgrzymi wybrali się, aby lepiej się poznać i nawiązać bliższe znajomości z wolontariuszami. Wieczorem uczestniczyli liturgii uwielbienia.

Dziś dalsza część Festiwalu Młodych. O godzinie 13.30 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu przedstawiony zostanie spektakl „Brat naszego Boga”, a o godz. 15, uroczystości przeniosą się na Rynek. Organizatorzy zapraszają na wspólną modlitwę - Koronkę do Bożego Miłosierdzia w pięciu językach, a później, od 15.30, na kilkugodzinny koncert. Wystąpią: Anafora, Lux Vivens, Pielgrzymi, Crazy Accordion Trio oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”. Dzień zakończą wspólne modlitwy oraz wieczorne czuwanie.

WIDEO: Pielgrzymi maszerują przez Kraków

Autor: Piotr Tymczak

W Dobczycach zabawa rozpocznie się o godz. 16. Uczestnicy będą mogli posłuchać serii koncertów w wykonaniu m. in. Sekcji Wokalnej MGOKIS, Orkiestry Dętej Dobczyce czy „Małych Węglowian” z Węglówki. Wieczorem odbędą się tańce integracyjne oraz występ niemieckiego zespołu Band Büdesheim. Wszystko zakończy wspólna modlitwa.

Równie atrakcyjne będzie spotkanie młodych w Siepra-wiu. Wtorek minął pod znakiem kultury włoskiej i prezentacji artystycznych przybyłych z tego kraju pielgrzymów. Później organizatorzy zaprosili na wspólne przeżywanie mszy otwarcia oraz koncert zespołu Angeli. Jednak główne występy i zabawy będą mieć miejsce w środę od 14 do 22. Pojawią się zespoły regionalne z Polski, Rumunii, Ukrainy i Filipin.

W trakcie festiwalu będą również liczne dodatkowe atrakcje. W Myślenicach odbędą się pokazy filmów w MOKiS-ie, otwarte będą także boiska sportowe. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Domu Greckiego. W środę pokaz „Obraz-muzyka-słowo”: „W promieniach miłosierdzia”, natomiast w piątek wernisaż grupy 4Pejzaże.

W Dobczycach organizatorzy zapraszają na zwiedzanie Zamku oraz wystawę praca w galerii Ispina. W Sieprawiu dziś od godz. 16 do 18 odbędą się warsztaty wokalne muzyki chrześcijańskiej, a przez cały okres festiwalu trwał będzie kiermasz rękodzieła.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Od czwartku pielgrzymi będą brać udział głównie w uroczystościach w Krakowie.

[email protected]

Tomasz Kolowca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.