Wojciech Kulig

Będą nowe miejsca rekreacji w Krupach i Drozdowie

Radosław Głażewski: Z nowych miejsc rekreacji będą mogli korzystać wszyscy Fot. Fot. archiwum Radosław Głażewski: Z nowych miejsc rekreacji będą mogli korzystać wszyscy
Wojciech Kulig

Gmina Darłowo stawia na rekreację. Coraz więcej jest tu miejsc, w których odpocznie nie tylko turysta, ale także każdy mieszkaniec gminy. Wkrótce ruszą prace polegające na stworzeniu miejsc odpoczynku w Kopaniu i Drozdowie.

Ruszył przetarg na utworzenie miejsca rekreacji w miejscowości Kopań. Gmina Darłowo otrzymała na tę inwestycję 44 tysiące złotych dofinansowania z Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.

- To będzie zielony teren w centrum wioski. Powstaną liczne ciekawe zakątki, zarówno ławeczki i siłownia zewnętrzna - zapowiada Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo. Projekt zakłada stworzenie tzw. strefy relaksu. Będą kosze parkowe, stojaki na rowery, stół do gry w tenisa, stół do gry w piłkarzyki. Będzie też strefa fitness, w której znajdą się takie urządzenia jak wahadło, wyciąg górny, orbitrek, urządzenie sprawnościowe do wyciskania i wioślarz. Zasadzone zostaną też drzewa, krzewy i trawa. - Z tego będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy wsi, jak i turyści. Wszyscy będą mogli aktywnie spędzać czas. Podobne miejsce stworzymy w Drozdowie, gdzie także uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację inwestycji - dodaje wójt gminy Darłowo.

Poza tym gmina złożyła wniosek o dotację z Ministerstwa Sportu na budowę Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Sulimice. Wszystkie inwestycje zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku. Przewidywany termin zakończenia prac to lato 2019.

W gminie Darłowo realizowane będą także inne ważne inwestycje. Zakończony został przetarg na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Krupach. Wygrała go firma Apostal z Koszalina. Będzie to miejsce na terenie gminy, w którym mieszkańcy pozostawiać mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. Zawieźć tam będzie można m.in. przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne itp.

Kosztorysowa wartość inwestycji przekracza 600 tysięcy złotych, ale gmina zdobyła ponad 536 tysięcy złotych dofinansowania z funduszy unijnych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2019 roku.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.