Baw, ucz się, zdobywaj!

Czytaj dalej
.

Baw, ucz się, zdobywaj!

.

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie istnieje od 1962 r.
Proponujemy atrakcyjną i bogatą ofertę zajęć w czasie wolnym, rozwijamy zainteresowania i pasje, odkrywamy talenty i zachęcamy do aktywnego wypoczynku.
Na zajęcia zapraszamy dzieci i młodzież od 2,5 roku do 21 lat. Nasza oferta łączy działania artystyczne, sportowe i turystyczne z edukacją kulturalną i społeczną.

Proponujemy wiele form zajęć dla różnych grup wiekowych:

Prowadzimy również zajęcia hipoterapii i rehabilitacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Ważną formą naszej działalności są obozy, kolonie i wycieczki organizowane w czasie ferii zimowych i wakacji.

Szczególnie mocno zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z oferty naszych ośrodków:


Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy „Pod Durbaszką”

Ośrodek położony w malowniczym zakątku Małych Pienin na wysokości 850 m n.p.m. na północnym stoku Durbaszki (935 m n.p.m.) w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatów przyrody, takich jak: Biała Woda, Wąwóz Homole, Wysoka (1052 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Pienin. Czas dojścia z Jaworek do ośrodka to 45-50 min. Oferujemy zakwaterowanie dla 50 osób w pokojach 3-5 osobowych. Domowa kuchnia, pełne wyżywienie. Do dyspozycji naszych gości jest sala telewizyjna i sala kominkowa. W ośrodku funkcjonuje bufet.

Tel. 18 262 25 47

Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy „Fort 39”

Ten ośrodek to ponad stuletni oryginalnie zachowany fort, wchodzący w skład austriackiej Twierdzy Kraków. Pod okiem konserwatora zabytków wyremontowano wszystkie pomieszczenia i dostosowano je do potrzeb noclegowych. Obecnie „Fort 39” pełni rolę obiektu noclegowego. Wystrój części hotelowej przybliża naszym gościom historię krakowskich fortów. Dysponujemy trzema pokojami 8-osobowymi i jednym pokojem 2-osobowym, wyposażonym w piętrowe łóżka. Łącznie „Fort 39” posiada 26 miejsc noclegowych. W 2017 roku przeprowadziliśmy gruntowny remont toalet oraz pryszniców oddając w ręce naszych gości nowoczesne zaplecze sanitarne. Do dyspozycji odwiedzających pozostawiamy świetlicę z TV oraz w pełni wyposażoną kuchnię z niewielką jadalnią. Oprócz noclegów oferujemy również wynajem „Fortu 39” do organizacji kameralnych szkoleń lub spotkań okolicznościowych (urodzin, chrztów, komunii). Na terenie naszego ośrodka znajduje się zadaszona wiata z grillem. A od wiosny do jesieni można skorzystać z dwóch dużych namiotów, każdy z nich pomieści ok. 50 osób. Ponadto, korzystając z sąsiedztwa zaprzyjaźnionego Ośrodka Rehabilitacji i Rekreacji Konnej „Tabun” przygotowujemy lekcje przyrody i spotkania z końmi dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Tel. 12 623 80 22

Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej „Tabun”

Ośrodek prowadzi zajęcia jeździeckie dla dzieci i młodzieży. Dla dzieci z niepełnosprawnościami prowadzone są zajęcia hipoterapii uzupełniane rehabilitacją ruchową. Oprócz stałych zajęć programowych Ośrodek organizuje różne imprezy związane z jeździectwem. Zawody jeździeckie, pikniki, pokazy, rajdy i imprezy integracyjne. W lecie organizowane są wyjazdowe obozy jeździeckie, a zimą półkolonie.

Tel. 12 623 82 37 | 12 623 80 62

Ponadto Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, przy ul. Reymonta 18 jest organizatorem konkursów, przeglądów, festiwali, turniejów, zawodów o zasięgu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym. W naszej placówce odbywają się także międzynarodowe seminaria, konferencje i wymiany młodzieży.

Efekty naszej pracy można oglądać podczas spotkań, koncertów, warsztatów, pokazów, prezentacji i wystaw.

Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym i bliskimi nam Dzielnicami Krakowa – V „Krowodrza” i VII „Zwierzyniec” oraz szkołami, instytucjami kultury, mediami lokalnymi i ogólnopolskimi.

Wśród naszych przedsięwzięć można znaleźć:

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty stacjonarnej, zachęcamy także do odwiedzenia naszych ośrodków.

Więcej na: http://www.mdk-dh.krakow.pl/ i https://www.facebook.com/mdkdhreymonta18/

.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.