Jakub Roszkowski

Basen w Białogardzie pełen liczb

Gdy pogoda dopisuje sporo mieszkańców Białogardu i okolic korzysta z basenów zewnętrznych. Wejście na nie kosztuje niewiele, maksymalnie 4 zł, bilet Fot. archiwum BOSiR Gdy pogoda dopisuje sporo mieszkańców Białogardu i okolic korzysta z basenów zewnętrznych. Wejście na nie kosztuje niewiele, maksymalnie 4 zł, bilet obowiązuje przez cały dzień
Jakub Roszkowski

Łącznie na białogardzkim krytym basenie miejskim wykąpało się już ponad 50 tysięcy osób.

50 tysięcy klientów na basenie w pół roku to sporo. Tylu mieszkańców ma cały powiat białogardzki. Można więc - statystycznie - powiedzieć, że już wszyscy się wykąpali...

Białogardzka pływalnia została otwarta 6 stycznia tego roku. Jej budowa kosztowała 20 milionów złotych, trwała jedynie dwa lata. Choć inwestycja budziła sporo kontrowersji, miała sporą grupę przeciwników, dziś odnosi sukcesy i rzeczywiście teraz niewielu chce ją krytykować.

Jacek Słowiński, dyrektor Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, instytucji, której podlega białogardzka pływalnia, przygotował dla nas krótkie podsumowanie pierwszego półrocza działalności nowej pływalni.

Cały kompleks - oprócz basenu jest tu także strefa saun, fitness club - odwiedziło ponad 50 tysięcy klientów. Odnotowano dokładnie 16.039 wejść do strefy saun.

Od lutego działa tutaj szkółka pływacka. Powstały aż 32 grupy o różnym stopniu zaawansowania i w różnych kategoriach wiekowych. Jest więc 29 grup dziecięcych z ponad 250 uczestnikami oraz cztery grupy dorosłych z prawie 50 pływającymi. Na pływalnię przychodzi też, w sześciu grupach, blisko setka uczestniczek zajęć aqua aerobiku.

- Powstanie obiektu to także nowe perspektywy dla naszego ośrodka - mówi dyrektor Słowiński. - To szansa organizacji obozów sportowych z całej Polski w nowej, dotąd nie odwiedzającej Białogardu dziedzinie sportu, czyli pływaniu. W chwili obecnej zakończył się ponad 50-osobowy obóz pływacki, a rozpoczął się pobyt kolejnej dużej, ponad 30- osobowej grupy z klubu pływackiego.

Spółka BOSiR stworzyła także atrakcyjną ofertę karnetów. W ciągu pierwszego półrocza sprzedanych zostało aż 1.400 karnetów.

Basen w Białogardzie stał się atrakcją nie tylko dla mieszkańców Białogardu, ale całego regionu. Odwiedzają go goście z Karlina, Tychowa, Połczyna Zdroju, a także Koszalina i okolic. Jest czynny codziennie.

Dodajmy, że od początku lipca działają w Białogardzie także baseny zewnętrzne. Mieszczą się 200 metrów od nowej pływalni, też cieszą się dużą popularnością.

Jakub Roszkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.