Autostrada A4 otwarta cały czas, ale będą ograniczenia na zjazdach

Czytaj dalej
Grzegorz Skowron

Autostrada A4 otwarta cały czas, ale będą ograniczenia na zjazdach

Grzegorz Skowron

Autostrada A 4 będzie przejezdna przez cały okres trwania Światowych Dni Młodzieży - zapewnia Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ale zaznacza, że zmiana organizacji ruchu dotyczyć będą węzłów autostradowych.

W nocy z poniedziałku 25 lipca 2016 r. na wtorek 26 lipca 2016 r. na wszystkich tablicach informacyjnych przy A4 oraz bramownicach zostaną zasłonięte zjazdy w kierunku „Kraków” oraz „Centrum” czyli nie należy zjeżdżać z A4 w kierunku centrum Krakowa na węzłach:
- Kraków Bielany,
- Kraków Tyniec,
- Kraków Skawina,
- Kraków Południe.
Te ograniczenia nie obowiązują pojazdów z identyfikatorami.

Dziś ( 25 lipca ) w nocy o 24.00. rozpocznie się zasłanianie na tablicy informacyjnej zjazdu z węzła Kraków Balice w kierunku na Kryspinów,

W nocy z wtorku 26.07. na środę 27.07.2016 r. zasłonięta zostanie możliwość zjazdu do centrum na węźle Kraków Balice A4 . Zjazd z węzła Balice I pozostaje bez zmian.

W piątek 29.07. ok. godz. 20.00 rozpocznie się zamykanie węzłów A4 Bieżanów i Kraków Wieliczka oraz dróg nr 94 i S7. Przewidywany czas zakończenia godz. 3.00 rano w sobotę.
 
W dniach od 29 lipca do 31 lipca 2016 r. na jezdni północnej A4 od węzła Bieżanów do węzła Kraków Wieliczka wyznaczony będzie pas ruchu dla służb ratunkowych, które poruszały będą się w obydwu kierunkach. Pas ten będzie oddzielony od pozostałych pasów ruchu barierami i tablicami U-21. Ponadto obowiązywało będzie pomiędzy tymi węzłami ograniczenie prędkości do 110 km/godz.

W dniach od 29.07.2016 do 01.08.2016 droga krajowa nr S7 na odcinku od węzła Przewóz (Rybitwy) do węzła Bieżanów zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Droga ekspresowa S7 będzie całkowicie wyłączona z ruchu od 29 lipca (od godz. 20.00) do 1 sierpnia (godzina uzależniona od opuszczenia przez pielgrzymów Brzegów i posprzątania S7). Pielgrzymi na drodze ekspresowej S7 będą poruszać się po jezdni lewej (wschodniej) a służby techniczne i ratownicze po jezdni prawej (zachodniej). Organizacja ruchu ma być dowiązana do organizacji ruchu na ul. Wielickiej w Krakowie, gdzie zakłada się przeznaczenie północnej jezdni dla ruchu służb ratunkowych, a południowej dla ruchu pieszych.

Droga krajowa nr 94 będzie zamknięta dla ruchu od węzła A4 Kraków Wieliczka do miasta Wieliczka, ul. Powstania Styczniowego (obwodnica Wieliczki), w dniach od 29.07. do 31.07. 2016 r. Na odcinku od granic m. Kraków do skrzyżowania DK 94 z ul. Krakowską ruch pieszych będzie odbywał się południową jezdnią. Północna jezdnia będzie przeznaczona dla ruchu pojazdów służb ratunkowych. Na dalszym odcinku drogi ruch pieszych będzie odbywał się całą szerokością jezdni. Możliwości przejazdów w poprzez DK 94 (pod nadzorem Policji) będzie tylko dla nielicznej grupy użytkowników i służb ratunkowych.

Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym uczestnikom uroczystości, dojazdu dla służb bezpieczeństwa oraz autokarów jadących na parkingi zlokalizowane (przy drogach gminnych, powiatowych lub na terenach prywatnych) zachodzi konieczność wprowadzenia ograniczeń w ruchu na drodze krajowej nr 94 od skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z ul. Powstania Styczniowego w m. Wieliczka (obwodnica Wieliczki) do skrzyżowania DK 94 z DK 75 w m. Targowisko.

Na odcinku zostanie wprowadzony zakaz ruchu z wyłączeniem służb ratunkowych, mieszkańców oraz autokarów dowożących pielgrzymów. Możliwości wjazdu na DK 94 (pod nadzorem Policji) będzie dla służb ratunkowych, mieszkańców oraz autokarów dowożących pielgrzymów.

Objazd odbywać się będzie drogą krajową nr 75 od Targowiska do węzła A4 Targowisko, następnie autostradą A-4 od węzła Targowisko do węzła Kraków Łagiewniki i dalej do Wieliczki wyznaczonym objazdem drogami miejskimi.

Autostradowy węzeł Łagiewniki nie będzie zamknięty, jednak po wjechaniu łącznicami w stronę centrum Krakowa nie będzie można wjechać na wprost w ul. Herberta.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.