Marzena Sutryk

Apel radnych z Koszalina. Chcą nowego dworca i węzła w Gorzebądzu

Koszalińscy dworzec PKP rzeczywiście wygląda dziś, jak obiekt z innego świata, gorszego... Gruntowny remont, ba - nawet budowa od „zera”, dobrze by zrobiło Fot. Radosław Brzostek Koszalińscy dworzec PKP rzeczywiście wygląda dziś, jak obiekt z innego świata, gorszego... Gruntowny remont, ba - nawet budowa od „zera”, dobrze by zrobiło miastu i jego wizerunkowi
Marzena Sutryk

Radni Rady Miejskiej przegłosowali większością głosów dwa apele skierowane do rządzących krajem. Nie brakowało komentarzy z kolei ze strony opozycji, że to sprawa polityczna.

Jeden apel dotyczy modernizacji koszalińskiego dworca PKP, a konkretnie przyspieszenia robót. Przypomnijmy - w programie rządowym do 2023 roku jest przewidziana realizacja zapowiedzianych inwestycji. Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało modernizację 200 dworców kolejowych w kraju. Na liście jest m. in. Koszalin i Kołobrzeg.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.