Alfabet piłkarskiej 2. ligi plus statystyczne ciekawostki. Apklan Resovia ma najlepszą obronę, Stal Rzeszów skorzystała z 25 piłkarzy

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Tomasz Ryzner

Alfabet piłkarskiej 2. ligi plus statystyczne ciekawostki. Apklan Resovia ma najlepszą obronę, Stal Rzeszów skorzystała z 25 piłkarzy

Tomasz Ryzner

W jesiennej rundzie sędziowie pokazali 38 czerwonych kartek. Stoper Apklan Resovii dostał 8 żółtych i dwie czerwone. "Stalówka" wysoko w klasyfikacji młodzieżowców, Stal Rzeszów najwyżej z naszych ekip w klasyfikacji fair play.

PODSUMOWANIE LIGI W FORMIE ALFABETU:

Awans. Chodzi po głowie piłkarzom Apklan Resovii i Stali Rzeszów. Po jesieni obie ekipy są w strefie, która wiosną daje szansę na walkę o ten cel.

Boisko jak pastwisko. Szefowie Lecha Poznań nieładnie wyrażali się się o boisku w Boguchwale, chcieli przełożyć mecz Pucharu Polski, ale ostatecznie “Kolejorz” w terminie przyjechał na pojedynek, wygrał i chyba będzie miło wspominał “IzoArenę”.

Czerwone kartki. Sędziowie pokazywali je jesienią 38 razy. Piłkarze z podkarpackich zespołów obejrzeli je dziewięć razy.

Dwadzieścia pięć razy. Tyle razy w jesiennych potyczkach padał dla gospodarzy wynik 2-1.

Efektywność. Jesienią jedenastu zawodników Apklan Resovii spędziło na boisku więcej czasu niż Daniel Świderski, ale to były piłkarz Widzewa Łódź jest najlepszym strzelcem “pasiaków”. Zdobył 7 bramek.

Frekwencja. Na meczu Pucharu Polski między Apklan Resovią a Lechem Poznań zameldowało się ponad 3 tysiące widzów. Najwięcej od ładnych paru lat.

Goście, goście. Na meczu Apklan Resovii z GKS-em Katowice pojawiło się pół tysiąca kibiców zespołu z Dolnego Śląska.

Huśtawka nastrojów. Zapewniała ją na finiszu rundy Apklan Resovia, która często rozpoczynała mecze od utraty gola lub dwóch, by następnie gonić wynik i na koniec wychodzić na swoje.

Inicjatywa. Latem sympatycy Apklan Resovii zorganizowali akcję “czaswracaćdodomu”. Dzięki niej klub z Wyspiańskiego zebrał 200 tysięcy złotych, mógł przeprowadzić renowację stadionu, uzyskał licencję na grę w 2. lidze i nie musiał już korzystać ze Stadionu Miejskiego.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Ryzner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.