(X)[email protected]

Agroturystyka w modzie, czyli wczasy „pod strzechą”

Wiele gospodarstw kusi wędkarzy i miłośników sportów wodnych. Zdjęcie z gospodarstwa „Pod Żurawiem” w Wolicach (pow. żniński). Fot. www.agroturystyka.kpodr.pl Wiele gospodarstw kusi wędkarzy i miłośników sportów wodnych. Zdjęcie z gospodarstwa „Pod Żurawiem” w Wolicach (pow. żniński).
(X)[email protected]

Wypoczynek bez tłumów i zgiełku, w spokoju i w kontakcie z przyrodą, do tego tanio. Gdzie? W gospodarstwach agroturystycznych.

Wprawdzie lato dobiega końca, ale wiele osób właśnie teraz, u progu jesieni wybiera się na urlopowy wypoczynek.

Wrzesień, a nawet październik to świetna pora dla tych, którzy lubią wypoczywać w ciszy, w wiejskiej scenerii i w kontakcie z przyrodą. Takie oczekiwania spełniają gospodarstwa agroturystyczne. Coraz więcej osób docenia walory wypoczynku na wsi pod przysłowiową „strzechą”. Agroturystyka stała się modna. Gospodarstw oferujących wypoczynek w zagrodzie przybywa. Także w naszym województwie. Jak do nich trafić?

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Mi-nikowie od kilku lat prowadzi internetowy portal „Agroturystyka Wieś Kujawsko- -Pomorska zaprasza”.

Znajdziemy tam bogatą ofertę gospodarstw agroturystycznych na Kujawach, Pałukach, ziemi mogileńskiej i w innych rejonach naszego województwa.

Prezentowana tam baza danych o gospodarstwach agroturystycznych, a właściwie szerzej - także ośrodków wypoczynku na wsi, jest sukcesywnie aktualizowana. Witryna pozwala, korzystając z wyszukiwarki, przejrzeć agroturystyczną ofertę regionu, stosując różne kryteria - ceny, długości pobytu czy wielkości grupy.

Wszyscy, którzy lubią wypoczynek w sielskiej atmosferze znajdą tu coś dla siebie. Są gospodarstwa, które zadowolą rodziny z małymi dziećmi, miłośników aktywnego wypoczynku, wędkarzy, amatorów hippiki czy osoby, które po prostu chcą się zaszyć gdzieś daleko od miasta.

Baza gospodarstw i ośrodków jest obszerna i zawiera najistotniejsze dla planowania wypoczynku informacje.W zakładce „Atrakcje województwa” znajduje się bogaty opis miejsc wartych odwiedzenia.

Na portalu można wyrażać opinie i wrażenia z pobytu w danym gospodarstwie. Dzięki temu powstał agroturystyczny ranking, który może stanowić dla innych podpowiedź w znalezieniu sprawdzonych miejsc wypoczynku na wsi.

Adres portalu to: www.agroturystyka.kpodr.pl. Warto tam klikać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.