Krzysztof Bednarek

720-lecie Drawska Pomorskiego. Tytuły dla zasłużonych

Zespół Śpiewaczy „Pomorzanki“ Fot. archiwum Zespół Śpiewaczy „Pomorzanki“
Krzysztof Bednarek

W środę w Ośrodku Kultury odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, która zainauguruje obchody 720-lecia nadania praw miejskich. Wręczone zostaną tytuły „Zasłużony dla Gminy Drawsko Pomorskie”.

Wśród wyróżnionych są Iwona i Kazimierz Pokutyńscy, właściciele prężnie działającego zakładu produkcji pieczywa i wyrobów cukierniczych na terenie powiatów drawskiego, łobeskiego i świdwińskiego. Laureaci wielu nagród branżowych w Polsce i za granicą, producenci wyrobu promującego gminę.

Wspierają działalność organizacji społecznych, stowarzyszeń i szkół na terenie gminy Drawsko Pomorskie.

Wyróżnienie otrzymali również Krystyna i Piotr Skrzypczakowie, właściciele zakładu świadczącego usługi pogrzebowe oraz firmy zarządzającej nieruchomościami w gminie Drawsko Pomorskie. Są społecznikami związanymi z działalnością samorządową, chętnie wspierają działalność szkół i organizacji społecznych zajmujących się pomocą potrzebującym.

Tytuł „Zasłużony dla Gminy Drawsko Pomorskie” trafi również do Mariusza Rufkiewicza. To sportowiec trenujący sporty siłowe, promujący gminę Drawsko poprzez udział w zawodach organizowanych w kraju i za granicą. Mariusz Rufkiewicz jest organizatorem wielu zawodów, chętnie wspomaga różne imprezy.

W sporcie osiągnął cztery tytuły mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, dwa tytuły wicemistrza w trójboju siłowym oraz tytuł mistrza Polski w trójboju siłowym klasycznym. Ponadto w latach 2006-2016 osiemdziesiąt razy stawał na podium w różnych zawodach na terenie kraju.Kolejnym wyróżnionym jest Zdzisław Kawiński, właściciel dużego i prężnie działającego od wielu lat na terenie miasta przedsiębiorstwa drzewnego.

Zdzisław Kawiński zawsze chętnie wspiera finansowo i rzeczowo szkoły, stowarzyszenia społeczne oraz instytucje kościelne. Angażuje się w akcje społeczne i charytatywne.

Kolejny wyróżniony, Tadeusz Pilipiec jest właścicielem prężnie działającego przedsiębiorstwa „Meblokwen”, które powstało na początku lat osiemdziesiątych XX w. Tadeusz Pilipiec wspiera szkoły, stowarzyszenia społeczne oraz instytucje kościelne.

Karol Korczyński to wieloletni działacz samorządowy i sportowy, radny rady powiatu drawskiego (przez trzy kadencje), prezes prężnie działającego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Oyama” - klubu sportowego karate z wieloma osiągnięciami na arenie krajowej i międzynarodowej.

Jego podopieczni zdobywają medale na mistrzostwach Polski i na mistrzostwach Europy.

Irena Gałązkiewicz jest działaczką wielu organizacji społecznych i kombatanckich m.in. Caritasu, Związku Sybiraków, Uniwersytetu III Wieku. Jest aktywnym członkiem stowarzyszeń kulturalnych - koła poezji i malarstwa. Jest również propagatorką słowa pisanego, laureatką wielu konkursów poetyckich, prozy i malarstwa, aktywnie uczestniczącą w życiu społecznym Drawska Pomorskiego.

Oprócz tytułów indywidualnych Rada Miejska przyznała dwa tytuły „Zasłużony dla Gminy Drawsko Pomorskie” zespołom.

Otrzymały je Zespół Śpiewaczy „Pomorzanki” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Diabaz”. Zespół „Pomorzanki” prowadzi wieloletnią działalność artystyczną, w sposób szczególny kultywuje polską tradycję ludową na ziemiach zachodnich, zaangażowany jest w obchody ważnych rocznic państwowych i lokalnych, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Zespół pieśni i tańca „Diabaz” związany jest z ośrodkiem kultury i z Liceum Ogólnokształcącym w Drawsku Pomorskim. „Diabaz” powstał w 1975 r. Prowadziło ,go kilku instruktorów: Regina Markiewicz, Romana Górniak, Ewa Hornostaj i Jolanta Bułczyńska.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.