Iwona Marciniak

250 rekonstruktorów, oryginalny sprzęt, pirotechnika: Bój o Kołobrzeg

To będzie jedno z największych, tegorocznych widowisk historycznych, odbywających się w Polsce. „Bój o Kołobrzeg” obejrzy 13 kombatantów, którzy 74 lata Fot. Michał Świderski To będzie jedno z największych, tegorocznych widowisk historycznych, odbywających się w Polsce. „Bój o Kołobrzeg” obejrzy 13 kombatantów, którzy 74 lata temu walczyli o miasto.
Iwona Marciniak

To będzie jedno z największych tegorocznych widowisk historycznych w Polsce. Na plaży 250 rekonstruktorów, z ponad 30 grup z całej Polski, oryginalny sprzęt wojskowy z artylerią i czołgiem włącznie. I oczywiście najważniejsi - prawdziwi bohaterowie tamtych dni sprzed 74 lat - kombatanci walk o Kołobrzeg. W niedzielę o godz. 11 spotykamy się przy molo.

Widowisko historyczne „Bój o Kołobrzeg” to lekcja obowiązkowa nie tylko dla dzieci i młodzieży. Przez blisko godzinę widzowie tego spektaklu przeżyją niezwykłe emocje obcowania z nie tak znów odległą historią. 13 uczestników tej największej bitwy miejskiej z udziałem polskiego żołnierza (poza Powstaniem Warszawskim) będzie obserwować rekonstruktorów wcielających się symbolicznie w ich rolę.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.