Wojciech Kulig

200 tysięcy złotych na nową salę kinową w Sławnie

Dyrektor SDK z burmistrzem Sławna. Po dopełnieniu wszystkich formalności SDK będzie mógł ogłosić przetarg na wykonanie remontu, który będzie musiał zostać Fot. UM Sławno Dyrektor SDK z burmistrzem Sławna. Po dopełnieniu wszystkich formalności SDK będzie mógł ogłosić przetarg na wykonanie remontu, który będzie musiał zostać zakończony jeszcze w 2017 roku
Wojciech Kulig

Dobra wiadomość dla miłośników kina w Sławnie. Jeszcze w tym roku ruszy remont sali kinowej! SDK uzyskało dotację w kwocie 200 tys. złotych.

- Wstępny zakres prac obejmować będzie wymianę wysłużonych foteli i podłogi. Wykonane zostanie także nowe oświetlenie, zamontowania będzie też klimatyzacja - informuje Rafał Szymczewski z Urzędu Miejskiego w Sławnie.

Dofinansowanie na remont sali Sławieński Dom Kultury uzyskał z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

SDK w partnerstwie z Urzędem Miejskim wkrótce ogłosi przetarg na wykonanie prac, które będą musiały zostać zakończone jeszcze w 2017 roku.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach sławieńskie kino przeszło gruntowne zmiany. W 2016 roku zainstalowano tutaj nowy projektor cyfrowy i sprzęt najwyższej jakości, a w ubiegłym roku do miasta dotarł nowoczesny ekran umożliwiający wyświetlanie filmów w jakości 3D.

- Najważniejsze jest dla nas to, że do tej pory udało się zrealizować wszystkie dotychczasowe etapy modernizacji kina - mówi nam Izabela Sozańska-Majchrzak, dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury.

Dyrekcja SDK zaznacza, że cały czas pracuje nad tym, w jaki sposób zachęcić jeszcze większą liczbę osób do oglądania filmów w SDK.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.